KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 4036007

nr 403 6007

Märtha Bolin-Clason

(1902-1988), Sverige

Akvarell, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 'Vålådalen, Jämtland', signerad och daterad 1933, 56 x 47

Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

550 kr

måndag 3 april 2006

3/4 14:16:15 1      ledande budet*

Märtha Bolin-Clason

Läs mer om Märtha Bolin-Clason